Let's Connect

Monday, November 25, 2013

Kroger Coupon Match-Ups & Deals 11/25-12/1


Okay couponers! Here is a list of some of the best/better deals and coupon match-ups I see for this week at Kroger 11/25-12/1!! Looks like this will be WEEK 2 of the General Mills Promotion where you can get FREE Milk wyb4 participating GM Cereals!!  Kroger accepts Manufacturer's, printable, store and digital coupons everyday! A lot of Kroger's still double coupons up to $.50 everyday (some no longer double), and if you're in my area then our Perrysburg Kroger will double up to $.99 everyday! To view the complete Kroger Coupon Policy please click here:Kroger Coupon Policy. If you would like to view the complete Kroger Weekly Sale Ad please click here: Kroger Weekly Sale Ad

To view the complete list of over 300 FREE printable coupons from Coupons.com click here: FREE Printable Coupons OR FREE Red Plum Printable Coupons

Grocery 

A&W Root Beer Ten, 7-UP Ten, Sunkist Ten, RC Ten and Canada Dry Ten 2-Liter $1.50
**BONUS** Buy 4 Get 2 FREE
Use (6) $.75/1 A&W Root Beer Ten, 7-UP Ten, Sunkist Ten, RC Ten and Canada Dry Ten 2-Liter from the 11/17SS exp-12/31 (coupon says DND)
Final Cost: $.25 each (FREE if it will double!!)

Betty Crocker Potatoes 4.6-6.6oz $1.00
Or $.50/2 betty Crocker Boxed Potatoes from the 11/17SS exp-1/11
Or $3.00/1 Butterball Turkey wyb4 participating listed items: Pillsbury Crescent Dinner Rolls, Green Giant Canned Vegetables, Betty Crocker Stuffing or Betty Crocker Boxed Potatoes from the 11/10SS exp 2/1
Final Cost: $.50 each wyb2

Campbells Cream of Chicken Soup $1.00
Use $.40/3 Campbells Condensed Soup (printable)
Or $.40/4 Campbells Condensed Soup from the 11/3SS exp-1/14
Or $1.00/5 Campbells Great For Cooking Soups (printable)
Final Cost:$.80 each wyb5 ($.73 each wyb3 and when $.40/3 doubles)

Campbells Cream of Mushroom Soup $1.00
Use $.40/3 Campbells Condensed Soup (printable)
Or $.40/4 Campbells Condensed Soup from the 11/3SS exp-1/14
Or $1.00/5 Campbells Great For Cooking Soups (printable)
Final Cost:$.80 each wyb5 ($.73 each wyb3 and when $.40/3 doubles)

Cool Whip 8oz $1.00
Use $1.50 Wyb (1) Cool Whip & (1) Jell-O Pudding OR Gelatin from the Nov OR Dec Issue of ALL YOU Magazine 
Final Cost: $.25 each wyb this and Jell-O

Dole Canned Pineapple $1.00
Use $.50/2 Dole Canned Pineapple (printable)
Or $1.00/3 Dole Canned Fruits (printable)
Final Cost: $.50 each wyb2

Eckrich Smoked Sausage 8.3-14oz $2.50
Use $.55/1 Eckrich Smoked Sausage (Facebook printable)
Final Cost: $1.95 each ($1.40 each when coupon doubles)

French's Fried Onions 6oz $2.99
Use $1.00/1 Frenchs fried Onions from the 11/3SS exp 1/14
Or $.50/1 Frenchs fried Onions from the 11/3SS exp 1/14
Final Cost: $1.99 each!

Jell-O Pudding OR Gelatin .3-3.9oz $1.00
Use $1.50 Wyb (1) Cool Whip & (1) Jell-O Pudding OR Gelatin from the Nov OR Dec Issue of ALL YOU Magazine 
Final Cost: $.25 each wyb this and Cool Whip

Keebler Townhouse Crackers 9.5-16oz $1.99 each

King's Hawaiian Dinner Rolls 12ct $3.00
Final Cost: $2.00 each

Nabisco Snack Crackers 5.5-10oz $1.99
Or $.75/2 Nabisco Cookie or Cracker Product from the 11/10SS exp-12/31
Or $1.00/2 Nabisco Cookie or Cracker Product from the 11/10SS exp-12/31
Or $1.00/3 Nabisco Cookir or Cracker Product from the 11/10SS exp-12/31
Final Cost: $1.24 each if Rice Thins Included, otherwise $1.49 each wyb2 ($1.24 each wyb2 and when $.75/2 doubles)

Ocean Spray FRESH Cranberries (Produce Isle) 12oz Package $1.67
Use $1.00/1 Ocean Spray Fresh Cranberries (printable) (Must "Like" Ocean Spray's Facebook First"
Final Cost: $.67 each!!

Pepperidge Farm Swirl Bread 16oz $2.50
Use $.50/1 Pepperidge Farm Bread or Rolls from the 11/3SS exp-1/12
Or $.40/1 Pepperidge Farm Bread Or Rolls from the 11/3SS exp-1/12
Or $.75/2 Pepperidge Farm Bread Or Rolls from the 11/3SS exp-1/12
Or $1.00/2 Pepperidge Farm Bread Or Rolls from the 11/3SS exp-1/12
Final Cost: $2.00 each ($1.50 each when coupon doubles)

Sister Shubert's Mini Baguette's or Rolls 10.2-15oz $3.00
Final Cost: $2.25 each ($1.50 each when coupon doubles)

Sugardale Ham (Shank Portions) $1.49/lb







No comments:

Post a Comment