Let's Connect

Saturday, August 31, 2013

Kroger Coupon Match-Ups and Deals 9/2-9/15!!!

Looks like we have a MEGA sale Event starting at Kroger on September 2nd and running through Sunday night, September 15th!! Buy 5 participating items and Save $5.00 instantly at check-out!! This is not the complete list, just the best deals that I see for the sale! To view the complete Kroger Ad click here: Kroger Ad,To view the Kroger Coupon Policy click here: Kroger Coupon Policy, and to get all of your printable coupons together for your shopping trip click here: Coupons.com Printable Coupons and here: Red Plum printable Coupons. ** Sale date may differ depending on the Monday Holiday**


Buy 5 Save $5.00 Instantly List
*Final Cost reflects $1.00 savings per item (assuming you've bought 5 participating items) and may include coupon discounts as well! If you have any questions please feel free to leave a comment or email me at savingabuckr2@gmail.com :)

Kettle Brand Potato Chips-Gluten FREE 8.5oz $2.49
Final Cost: $.49 each! HOT PRICE!

Barilla Plus Pasta14.5oz $2.49
Use $.75/2 Barilla Plus Pasta from the 7/28SS exp-9/21
Or $.55/1 Barilla Plus Pasta from the 7/28SS exp-9/21
Final Cost: $.94 each (ONLY $.39 each when $.55/1 doubles) HOT PRICE!

Betty Crocker Fruit Snacks $2.99
Final Cost: $1.49 each (ONLY $.99 when $.50/1 doubles)

Chex Mix, Gardetto's, Bugle's OR Veggie Chips 5-8.7oz $2.79
Use $.50/1 Green Giant Veggie Chips (Kroger Digital)
Or $.75/1 Green Giant Veggie Snacks (Facebook printable)
Or $1.00/2 Green Giant Veggie Snacks from the 8/4SS exp-9/28
Or $.50/1 Green Giant Veggie Snacks from the 8/4SS exp-9/28
Or $.50/1 Chex Mix Snacks (Kroger Digital)
Or $1.00/2 Chex Mix Snacks from the 8/4SS exp-9/28
Or $.60/2 Bugle's Corn Snacks, Chex Mix, Pillsbury Baguette Chips, Gardetto's Snack Mix, OR Green Giant Veggie Snacks (printable)
Or $.50/1 Bugle's Corn Snacks, Chex Mix, Pillsbury Baguette Chips, Gardetto's Snack Mix, OR Green Giant Veggie Snacks (printable)
Final Cost: $1.04 each ($.79 each when $.50/1 doubles)

Amy's Frozen Entrees 9-11oz $3.77
Use $.75/1 Amy's Entree (Facebook printable)
Final Cost: $2.04 ($1.27 where coupon doubles)

Fiber One Bars 5ct $2.99
Use $.50/1 Fiber One Chewy Bars (printable)
Or $.60/1 Fiber One Chewy Bars (printable)
Or $.50/1 Fiber One 90 Calorie from the 8/11SS exp-9/28
Or  $.50/1 Fiber One Protein Chewy Bar from the 8/11SS exp-10/5
Or $.60/1 Fiber One Chewy Bars (printable)
Or $.50/1 Fiber One Protein Chewy Bar (printable)
Final Cost: $1.39 each ($.79 each when coupon doubles)HOT PRICE!

French's Flavor Infuser 3.5oz $2.99
Use $1.00/1 French's Flavor Infuser (printable)
Or $1.00/1 French's Flavor Infuser from the 7/14SS exp-9/30
Or $1.00/1 French's Flavor Infuser from the 8/18SS exp-12/31
Final Cost: $.99 each

General Mills Cereal $2.99
Use $.50/1 Cocoa Puffs Cereal (printable)
Or $1.00/2 Boxes of Cheerios listed: (printable)
Or $.50/1 Original Cheerios Cereal (printable)
Or $.60/1 Original Cheerios Cereal (printable)
Or $.60/1 Cocoa Puffs Cereal (printable)
Or $1.10/3 Boxes of Cheerios Cereal listed: (printable)
Or $.75/1 Fiber One Original, and all other Fiber One Cereals listed: (printable)
Or $1.00/2 General Mills Cereals Listed: (printable)
Or $1.00/1 Hershey's Cookies N Cream (printable)
Or $1.00/1 Vanilla Chex Cereal (printable)
Final Cost: $1.24 per box ($.

Kraft Easy Mac 4ct $3.99
Final Cost $2.99

Velveeta Shells & Cheese 4ct $3.99
Final Cost: $2.99

Kraft Miracle Whip OR Mayo 22-30oz $3.28
Use $1.00/1 Miracle Whip Dressing (Facebook printable)
Final Cost: $1.28

Nabisco Snack Crackers $2.49
Use $.75/2 Nabisco Cookie or Cracker product from the 8/11SS exp-9/21
Final Cost:  $1.12 each wyb2 ($1.04 each wyb2 and when coupon doubles)

Nature Valley Granola Bars $2.99
Use $.50/1 Nature Valley Granola Thins from the 8/11SS exp-10/5
Or $.50/1 Nature Valley Granola Bars, Thins, or Soft baked Oatmeal Squares from the 8/4SS exp-9/28
Or $.50/1 Nature Valley Soft baked Oatmeal Squares (printable)
Or $.60/1 Nature Valley Soft Baked Oatmeal Squares (printable)
Or $.60/1 Nature Valley Soft Baked Oatmeal Squares (printable)
Or $.75/1 Nature Valley Soft Baked Oatmeal Squares from the 7/28SS exp-9/21
Final Cost: $1.24 each ($.49 each when $.75/1 doubles)
*BONUS* Catalina Offer!!
Nature Valley Granola Bars 5ct+, Thins or Oatmeal Squares
8/12-9/8
Buy 3 Get $1.00 good OYNO
Buy 4 Get $2.00 good OYNO
Buy 5 Get $3.00 good OYNO
Use (5) $.75/1 Nature Valley Soft Baked Oatmeal Squares from the 7/28SS exp-9/21
Pay $6.20 ($2.45 when coupons double)
Get Back $3.00 Good OYNO
Final Cost FREE + $.55 Moneymaker!!!

Skippy Peanut Butter $2.99
Use $.55/1 Skippy Peanut Butter (printable)
Final Cost: $1.44 ($.89 when coupon doubles)

International Delight Iced Coffee $3.79
Use $.75/1 International Delight Iced Coffee (Facebook printable)
Final Cost: $2.04 ($1.29 when doubled)

Nestle Pure Life Water 24pk, 16.9fl oz bottles $3.99
Use $1.00/2 Nestle Pure Life Water (Facebook printable)
Final Cost: $2.49 each wyb2
*BONUS* Catalina Offer!!
Nestle Pure Life .5L, 20-24, 28pk, or 24pk
8/12-9/4
Buy 2 Get $1.00 good OYNO
Buy 3 Get $3.00 good OYNO
Buy 4 Get $5.00 good OYNO
Buy (4)
Use (2)$1.00/2 Nestle Pure Life Water (Facebook printable)
Pay:  $9.96
Get $5.00 good OYNO
Final Cost: $4.96 for 4 packs!! ($1.24 each!!)

Diet Pepsi 6pk, 24oz Bottles $2.99
Use $1.00/1 Diet Pepsi Multi-pack bottles OR Mini Cans from the 7/28SS exp-9/15
Final Cost: $.99 each!! HOT PRICE!

Kraft American Singles 16ct $2.99
Final Cost: $1.99

Nestle OR Edy's Treats $3.99
Use $1.00/1 Outshine Bars (printable)
Or $1.10/1 Dreyer's Outshine Bars or Coconut Water bars (printable)
Final Cost: $1.89

Stouffer's Family Sized Entrees 30-40oz $6.39
Use $1.50/1 Stouffer's Multi Serve Entrees (Facebook printable)
Or $2.00/1 Stouffer's Satisfying Skillets (printable)
Final Cost: $3.39 each!

Farm Rich Appetizers 22-26oz $4.99
Use $.75/1 Farm Rich Appetizer (printable)
Or $1.00/1 Farm Rich Appetizer (printable)
Or $1.00/1 Farm Rich Appetizer (Facebook printable)
Final Cost: $2.99 each ($2.49 when $.75/1 doubles)

Household/Personal

Arm & Hammer Liquid Laundry Detergent 21.1-75oz $3.99
Use $1.00/1 Arm & Hammer Ultra Power 4x Concentrated Detergent from the 7/14SS exp- 9/30
Or $1.00/1 Arm & Hammer 4X Concentrated Detergent from the 6/23SS exp- 8/31
Or $1.00/2 Arm & Hammer Power Packs Detergents from the 7/14SS exp- 9/30
Final Cost: $1.99 each!

Cover Girl Eye Shadows (Singles) $2.54
Use $1.00/1 Cover Girl Product from the 9/1P&G exp- 9/30
Final Cost: $.54 each! 













No comments:

Post a Comment